Instagram Reklamları

Instagram, sosyal medya ağları arasında yaklaşık 1 milyar aktif kullanıcıya sahip. Aynı zamanda reklam platformları arasında da önemli bir konumda bulunmakta.  İşletmeniz için instagram reklamları kullanarak markanızı, ürün veya hizmetinizi büyük kitlelere ulaştırabilirsiniz. Özellikle doğru hedef kitle analizi yapılarak verilen reklamlar ile potansiyel müşterilere ulaşmak daha kolay bir hal alır.

İnstagram reklamları ile web sitenize trafik çekebilir, marka tanıtımı yapabilir, ürün veya hizmet satışı ile ilgili yüksek dönüşümler elde edebilirsiniz. Firmanızın dijital pazarlama adına marka bilinirliğini bu reklam türü ile artırabilir ve potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz.

Hedeflerinize uygun reklam modelleri seçebileceğiniz instagram, için görsel ve video reklamlar yayınlamanıza olanak sağlıyor. Enkreatif Dijital Performans Ajansı olarak hedeflerinize kısa sürede ve etkili şekilde ulaşmanız için raporlar hazırlıyoruz. Uzman ekibimiz ile birlikte reklam hedeflerinizi belirleyerek, firmanızı doğru hedef kitle ile buluşturup zirveye taşıyoruz.

instagram reklamları

Instagram Reklamlarının Avantajları

İnstagram reklamları ile yüksek etkileşimler elde etmeniz mümkün. Oluşturulan etkili reklam kampanyaları ile milyonlarca kişiye ulaşabilirsiniz. Kullanıcı etkileşimi yüksek reklam kampanyaları ile hedef kitlenizin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Reklam gösterim ve CPC fiyatları bakımından da oldukça avantajlı olan bu instagram, maliyet ve performans açısından tüm ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikte bir reklam platformu sunuyor.

Instagram aynı zamanda hedef kitle belirlemek için detaylı analiz araçlarına da sahip. Yapılacak detaylı hedeflemelerle reklam kampanyalarının performansını zirveye taşımak mümkün hale geliyor. Doğru hedef kitle seçimi hem reklam maliyetlerini düşürür hem de sizinle alakalı olmayan kullanıcılara reklam gösterimini engellemiş olur.

Bir e-ticaret sitesi sahibi iseniz web sitenizde dönüşümler ve dönüşüm oranlarının yüksek olması oldukça önemlidir. Çok daha fazla dönüşüme sahip olabilmek için instagram reklamları oldukça etkili bir yoldur. Bu reklamlar ile dönüşüm sayınızı artırabilir ve satış hacminizi yükseltebilirsiniz.

Instagram Reklamlarınız İçin Neler Yapıyoruz?

İlk olarak bir işletme hesabınız yoksa, işletme hesabınızın kurumulunu gerçekleştiriyoruz. Hesabınıza dair bütün optimizasyonları yaparak reklam verilebilecek konuma getiriyoruz.Size en uygun hedef kitleyi bulabilmek için gerekli araştırmaları yapıyor ve reklamlarınızda bu hedef kitleyi kullanıyoruz. Böylece hazırladığımız reklam kampanyalarının doğru kitleye ulaşmasını sağlıyoruz.

Reklam kampanyalarınızı oluşturmadan önce rakiplerinizin tüm aktif ve geçmiş kampanyalarını inceleyip, reklamlarınızı bu bilgiler ışığında tekrar optimize ediyoruz.Sizinle birlikte belirlediğimiz reklam stratejileri doğrultusunda reklam kampanyalarınızı hazırlıyor ve uzman ekibimizle bu reklamların yönetimini gerçekleştiriyoruz.Kampanyadan maksimum verim elde edilebilmesi için reklam, hedef kitle ve bütçe testleri uyguluyoruz. Uyguladığımız bu testler sonucunda yüksek performans gösteren kampanya üzerinden devam edilmesini sağlıyoruz.

Yeniden pazarlama reklamları oluşturabilmek için web sitenize Facebook Piksel kurulumunu gerçekleştiriyor, Facebook Piksel aracılığıyla ile yeniden pazarlama reklamları oluşturuyoruz.Yapılan reklam çalışmasına dair bütün raporları haftalık olarak sizlere sunuyor ve bu rapor doğrultusunda kampanyaya ait gerekli düzenlemeleri yapıyoruz.

Alanında uzman, sertifikalı ekibimiz ile birlikte reklam yönetim sürecinin en başından sonuna kadar sorunsuz bir hizmet veriyor ve kampanyanızın başarılı olması için aralıksız çalışıyoruz. İnstagram reklamları hizmetimiz ile daha fazla bilgi almak için bizlere telefon ya da e-mail yoluyla ulaşabilirsiniz.

Instagram sponsorlu reklam
Instagram sponsorlu reklam

Instagram Reklamları Sıkça Sorulan Sorular

instagram sponsorlu reklam verme nasıl yapılır?

İnstagram sponsorlu reklam, instagram uygulamasından da verilebilir. Fakat Facebook business manager üzerinden verilen reklamlarda daha detaylı hedeflemeler ve daha fazla metrik ölçümü yapılabilmektedir.

instagram sponsorlu hesap nedir?

Instagram sponsorlu hesap tamamen yanlış bilinen bir bilgidir. Sponsorlu instagram reklamları Facebook business manager üzerinden verilmekte olup, instagramda sponsorlu etiketiyle gösterilmektedir.

Neden bizi tercih etmelisiniz?

İnstagram reklamlarınızdan daha fazla dönüşüm, yüksek performans ve etkili sonuçlar alabilmek için bizi tercih edebilirsiniz.

Çalışma şekliniz nasıl?

Herhangi bir ara panel kullanmadan tamamen şeffaf bir reklam yönetimi sunuyoruz. Böylece reklamlarınız için harcadığınız bütçenin nasıl sonuçlar verdiğini kendiniz de görebiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı