Facebook

Facebook Business Manager Nedir?

Facebook Business Manager; Facebook sosyal medya platformunda; işletmelerin veya şahısların reklam yönetimini kişisel hesaplarından ayırmasına yardımcı olur. Facebook business reklam verme Dijital pazarlama faaliyetlerinin daha iyi yürütülebilmesi adına detaylı hedef kitle analizlerine ücretsiz olarak ulaşabilmemizi sağlamaktadır.

Facebook Business Manager Reklam yayınlayanlar için Facebook reklamları ve instagram reklamlarının tek bir noktadan yönetilmesine olanak tanımaktadır. Reklam verenlerin reklam sonuçlarına detaylı bir şekilde ulaşabilmesine yardımcı olan bu araç detaylı veri analizine fırsat tanımaktadır.

Facebook Business Manager Nasıl Kurulur?

İlk olarak, Business Manager hesabının kimliğinin doğrulanması için kişisel Facebook profili oluşması gerekiyor. Bundan dolayı öncelikle kişisel Facebook kullanıcı adınız ve şifreniz olmalıdır.

Kişisel Facebook hesabını oluşturduktan sonra hesabınızı aşağıda sıralayacağımız şekilde oluşturabilirsiniz.

  • İlk adım olarak; https://business.facebook.com/overview/ adresinden Facebook Business Manager sayfasına giriş yaparak sağ üstte ki “Hesap Oluştur” butonuna tıklamanız gerekiyor. Eğer Facebook hesabınız açık değilse sizden giriş yapmanız istenir.
  • Giriş yaparak işleme devam ediniz. Ekranın açılmasından sonra ilk adım olarak; “İşletmenizin Adını” girip “Devam” butonuna basınız.
  • ikinci adımda “Adınızı” ve İş E-Posta Adresinizi” girerek kişisel hesabınızla birlikte Business Manager hesabınızın karışmamasını adına kişisel mail adresinizi girmemeye çok dikkat ediniz.
Business Manager Giris Yapmak
Business Manager Giriş Yapmak

Business Manager Hesabı Özelleştirme

Business Manager hesabınıza giriş yaparak bu kısımdan sonra hesabınızla ilgili tüm özelleştirmeleri artık yapmanız gerekir. İlk olarak, özelleştirme adımlarında Business Manager hesabınızla birlikte işletmenizle bağlantılı bir sayfa eklemeniz gerekir. 

business manager sayfa eklemek
Business Manager Sayfa Eklemek

Yani “Business Manager’ınızı Oluşturun” sayfası altında mevcut olan “Sayfa ekle” butonunu tıklayarak açılan ekranda; Size ait bir sayfa ekleyin, Başkasının sayfasını ekleyin, Yeni bir sayfa oluşturun. Seçeneklerden hangisi size uygunsa onu seçerek sayfa ekleme işlemini tamamlamış olursunuz.

İkinci adımda da; “Reklam Hesabı” eklemeniz gerekiyor. Bunun içinde tabi ki facebook facebook busi̇ness manager a “ Business Manager’ınızı Oluşturun” sayfasının altındaki “Reklam Hesabı Ekle” butonunu kullanmanız gerekiyor. Açılan ekranda; Size ait olan bir reklam hesabı ekleyin, Başka birinin reklam hesabını ekleyin veya yeni bir reklam hesabı oluşturun.

facebook reklam hesabi olusturma
Facebook Reklam Hesabı Oluşturma

Seçeneklerden size hangisi uygunsa onu seçerek sayfa ekleme işlemini tamamlama hakkına sahip olabilirsiniz. Yalnız burada önemli bir nokta belirtmemiz gerekiyor; en fazla 5 reklam hesabına sahip olabilirsiniz. Ve Sahip olduğunuz reklam hesapları kesinlikle silinemez.

Üçüncü yani son adımdaysa; işletme sayfanıza veya reklam hesabınıza kimlerin erişebileceğini belirlemeniz gerekiyor. Bunun için Business Manager hesabınızda “Kişi Ekle” butonuna tıklayıp, istediğiniz kişileri reklam hesabında yönetici yapabilirsiniz.

Açılan ekranda erişimin sağlanacağı kişinin bilgileriyle beraber yetkileri de belirlenerek ilgili adımları dikkatli şekilde takip ederek, kişi ekleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Sizlerde facebook reklamı oluşturmak veya instagram da reklam vermek için reklam yöneticisi kullanabilirsiniz. Facebook reklamı için mükkemmel bi deneyip sunmakla kalmayıp aynı zamanda detaylı raporlama fırsatı sunmaktadır. Hemen sizde facebook işletme hesabı oluşturun. Reklam verenlere yönelik işletme ayarları yapın

Facebook ta hedef kitleleri detaylı bir şekilde analiz ederek hedef kitlenize ulaşabilirsiniz.

Facebook Business Manager Nedir

Facebook Business normal Facebook işlevselliği içersinde olmayan reklam yönetimi adına planlanmış bir uygulama. Bu uygulama sadece markalar ve işletme sahipleri için planlanmış durumda. Facebook Business aracılığı ile sizde sosyal medya hesaplarınızı yönetebilir hedef kitlelerinize yönelik reklam yayınlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu